sobota, 20 września 2014

Przerwa do odwołania

Niestety nie jestem w stanie (całkowity brak czasu) zamieszczać póki co wpisów więc postanowiłam na razie zawiesić bloga do odwołania. Dziękuję wszystkim za odwiedziny :)

sobota, 6 września 2014

Słodka fantazja

Witajcie po długiej przerwie. Niestety po zabiegu nie jestem jeszcze w stanie długo siedzieć przed komputerem więc przez jakiś czas pewnie nie będę mogła zamieszczać postów częściej niż raz na dwa tygodnie ale mam nadzieję, że to tylko tymczasowo i szybko minie :)

Ponieważ niedawno obchodziłam urodziny postanowiłam umieścić dzisiaj kilka zdjęć tortów o tematyce fantasy i SF, które gdyby pojawiły się przede mną zaparły by mi dech w piersiach i pewnie szkoda by mi było je zjeść. Nie są to moje dzieła ale i nie mogłam dotrzeć do tego, kto je pierwotnie umieścił stad brak linków.

1.  
Natychmiastowe skojarzenie z Alicją w Krainie Czarów, przepiękny :)

2. 
Kto kocha Tima Burton'a? Ja!!!!!

3. 
Coś dla wielbicieli Stempunk. Czy słyszę ruch zębatek?

4. 
Science Fiction w najsłodszym wydaniu :) Star Trek

5. 
Czy fani Tolkiena oszaleli z radości?

6. 
Coś dla miłośników smoków :)

7. Cake10DiscWorld.jpg
Świat Dysku :) Czy uda nam się sprawdzić jaka jest odpowiedź na pytanie Rincewind'a?

8. Cake4Deathstar.jpg
Fani Star Wars do widelców!

9. 
Straszny, ale fani Obcego by zapieli z zachwytu.

10. 
A jakże Hogwart :)

sobota, 2 sierpnia 2014

Zdzisław Beksiński

Dzisiaj będzie o kolejnym polskim malarzu, artyście, mistrzu. Niestety nieodżałowanym ponieważ został zabity przez swojego pracownika, który zadał mu siedemnaście pchnięć nożem.


Zdzisław Beksiński urodził się w 1929 roku Sanoku, gdzie znajduje się galeria mu poświęcona, a zmarł (został zamordowany) w 2005.

Swoją karierę artystyczną zaczął od fotografii, z wielkim sukcesem gdyż wygrał wiele konkursów międzynarodowych ale obecnie kojarzy się go raczej z malarstwem. Zarówno jego fotografie jak i obrazy charakteryzują niecodzienne pozy, zdeformowane, zalęknione postaci, mroczny klimat,  często pojawiały się motywy erotyczne masochizmu i sadyzmu. Nie pokazywano ich wtedy szerokiej publiczności gdyż cenzura i obyczajowość nie pozwalały na to.

Pierwszym poważnym sukcesem była dla Beksińskiego wystawa jego trzydziestu kilku obrazów o tematyce czysto fantastycznej, zorganizowana w 1964 roku w Warszawie. Wszystkie prace sprzedały się. Krytyka, która odwróciła się od niego uważając go za renegata, stawała się jednak coraz ostrzejsza ale za to publiczność patrzyła na niego coraz bardziej przychylnym okiem. To właśnie na tych pracach się skupię pokazując je Wam. Jest to twórca zupełnie inny od Siudmaka, mam zawsze mieszane uczucia gdy oglądam jego obrazy, bo jeśli są one odzwierciedleniem duszy artysty to ta dusza była niezwykle mroczna i przerażająca ale stworzyła też niezaprzeczalne dzieła sztuki. Zapraszam do świata makabry.

 




















Pora na urlop, zobaczymy się ponownie we wrześniu :)

niedziela, 27 lipca 2014

Tapety

Dzisiaj zamieszczę coś z czego jestem bardzo dumna. Mój siostrzeniec wykonał parę tapet i jestem pod ich wielkim wrażeniem, mam nadzieję, że się Wam spodobają tak bardzo jak mi. Gdy uda mi się tego dowiedzieć zamieszczę link, z którego można je pobrać. Miłego oglądania :)



















niedziela, 20 lipca 2014

Steampunk

Epoka Wiktoriańska w Anglii była okresem niezwykłego wzrostu zarówno przemysłu jak i świadomości ludzkiej.  Społeczeństwo zobaczyło jak wielkie czekają na nie odkrycia i jak wiele można dzięki nim osiągnąć. Możliwości wydawały się nieskończone. I gdy patrzę na to co spłodziły, a o czym zaraz napiszę, trudno mi się z tym nie zgodzić.

Te właśnie czasy zainspirowały twórców Steampunk do stworzenia jedynego w swoim rodzaju, bulgoczącego nowoczesnością ale skrzypiącego lekko zardzewiałymi trybami epoki, nurtu Science Fiction, który powoli ale skutecznie opanowuje cały świat.  Osadzony w alternatywnym, industrialnym świecie epoki XIX wieku, bucha parą silników parowych, zachwyca retro-futurystycznymi wynalazkami, które są wykonane ręcznie i widać w nich stabilność i niezawodność dawnych czasów. Taniość, podróbka i masowa produkcja nie wchodzi w grę. W literaturze wszystko to zaczęło się nie gdzie indziej a od Nautilusa niejakiego Jules’a Verne, jegomościa o nazwisku H.G. Wells i uroczej Mary Shelley. Często widzimy tam industrialnych kowbojów w post apokaliptycznym świecie. Jeśli ktoś pomyślał o „The Wild Wild West” to dobrze kojarzy.

Na początku był to nurt dla ekscentryków, pasjonatów, tych co lubią majsterkować i przebierać się – bo cosplay w tym wydaniu jest również jedyna w swoim rodzaju. Ale później rozrósł się do rangi sztuki – powstają rzeźby, obrazy, nawet biżuteria warte niemałe sumy pieniędzy.

To co najważniejsze w Steampunk to ruch. Cokolwiek nie robisz: pierścionek, księga, pistolet, fiolka - musi być ruch. Zatopione zębatki w żywicy przyczepione do kolczyka to nie jest to o co nam chodzi.


A teraz pora zanurzyć się w Steampunk i poddać jego niezwykłemu czarowi, zębatki zaczynają się przesuwać :) Wszelkie zdjęcia, które u umieszczę pochodzą z internetu i nie wyszły spod mojej ręki. 

Zaczynamy od zdjęć w tym stylu żebyście zobaczyli o co chodzi, będą one połączone z odpowiednimi strojami, które tylko dodają smaczku:

 

ślub w stylu Steampunk

 
i moje ulubione


Tyle jeśli chodzi o modę, co powiecie na biżuterię?



Wszelkiego rodzaju bronie:


Wyposażenie wnętrz:


I mój ulubiony - Mini Countryman:

I wszystko zebrane razem: